Ten poradnik ma na celu uświadomić Wam jak poprawnie odczytywać zamieszczone na opakowaniach ikony użycia i stosowania. Kiedy już nauczycie się je rozpoznawać, wtedy wystarczy jeden rzut oka, aby określić do czego służy i jak używać wybrany produkt.
Zacznijmy od preparatów chemicznych. To z nimi najczęściej mamy najwięcej wątpliwości. Jak je stosować, z jakiej odległości, czy są bezpieczne dla skóry a może zabronione dla zamszu? Zapoznanie się ze sposobem używania jest kluczowe nie tylko dla skuteczności, ale także dla bezpieczeństwa czyszczonych i pielęgnowanych produktów.
Ważne jest nie tylko to, aby poprawnie odczytywać ikony, lecz również stosować się do ich kolejności. Dla przykładu ta ikonka oznacza, żeby mocno wstrząsnąć przed użyciem. Kolejna ikonka oznacza, aby rozpylić produkt z odległości około 20 cm na obuwie. I chociaż nie jest to pokazane wyraźnie, to jednak nigdy nie rozpylamy preparatu w jednym miejscu. Nanosimy go równomiernie na powierzchnię obuwia. Jeżeli natomiast znajdziecie taką ikonę: oznacza ona, że preparatu nie można stosować na obcasy. Są one wykonane z innego materiału niż całe obuwie, zatem skład chemiczny może np. spowodować przebarwienie.
Poprawne odczytywanie „znaczków” to podstawa stosowania środków Coccine. Zdarza się nam spotykać z nieprawidłowym stosowaniem preparatów i tym samym efekt nie jest zadowalający. Aby jak najskuteczniej wyczyścić lub zabezpieczyć obuwie po prostu wystarczy stosować się do instrukcji na opakowaniu.
Proces pielęgnacji obuwia nie jest skomplikowany. Co więcej, został on uproszczony do kilku kroków, które trzeba wykonać w odpowiedniej kolejności, aby uzyskać pożądany efekt. Istotnym elementem jest również czas potrzebny do wyschnięcia obuwia po naniesieniu preparatu. Czasem wystarczy 15 minut, czasem należy zostawić obuwie do jego całkowitego wyschnięcia. Mówią o tym te ikonki: Ta ikonka informuje, aby odczekać minimum 15 minut , natomiast ta sugeruje aby poczekać do całkowitego wyschnięcia: . Jest to tyle ważne, że preparaty nanoszone są w różnych warunkach. Często jest to temperatura pokojowa, ale może być różna wilgotność powietrza. Czasami też ilość nałożonego preparatu wymusza dłuższy czas potrzebny do jego wyschnięcia. W tym miejscu należy zaznaczyć, aby nie wymuszać sztucznie tego procesu, czyli nie stawiamy obuwia koło grzejnika, nie używamy suszarki. Proces schnięcia czasami musi być długi (np. cała noc), aby przyniósł jak najlepszy efekt. Pamiętajcie też, że proces czyszczenia i pielęgnacji obuwia jest często wieloetapowy i w przypadku złego wykonania pierwszych czynności, końcowe działania nie będą już tak skuteczne, jak powinny być.
Buty są różne, można powiedzieć że każdy jest inny. Wiek obuwia oraz preparaty do tej pory nanoszone na obuwie również mają duże znaczenie dla procesu czyszczenia i pielęgnacji. Być może do tej pory traktowaliście proces czyszczenia i pielęgnacji po macoszemu i dopiero teraz zauważyliście, że prawidłowe i regularne stosowanie środków Coccine wydłużają cykl życia obuwia. Na to nigdy nie jest za późno, ale znów – poprawne stosowanie kremów, past, pianek czyszczących to klucz do uzyskania jak najlepszego efektu.
Weźmy na przykład dwa różne sposoby nanoszenia preparatów: w tym przypadku nanosimy piankę lub płyn bezpośrednio na gąbkę, a dopiero później na obuwie. Ale już preparaty z aplikatorem nanosimy bezpośrednio i równomiernie na obuwie. Jest to o tyle ważne, że pominięcie procesu nakładania produktu na gąbkę, a bezpośrednio na buty, może spowodować uszkodzenie ich powierzchni. Zwłaszcza kiedy stosujemy silne preparaty czyszczące.
Stosowanie się do instrukcji pozwoli Wam:
– uzyskać jak najlepszy efekt końcowy
– oszczędzić czas potrzebny do czyszczenia i pielęgnacji
– zmniejszyć konieczność zakupu nowej pary butów
– wydajnie używać produktów Coccine
– zminimalizować ryzyko uszkodzeń obuwia
Pełną instrukcję sposobów użycia przedstawiamy poniżej:
Kolejna tabela jest informacyjna i nie wpływa na efektywność oraz końcowy efekt procesu czyszczenia i pielęgnacji. Pozwoli Wam jednak na pierwszy rzut oka zapoznać się z przeznaczeniem i kategorią danego produktu.
Trochę inaczej wygląda sytuacja przy wkładkach i akcesoriach do obuwia. Ich używanie nie wymaga trzymania się jakiejś procedury, ponieważ produkty są gotowe do użycia po wyjęciu z opakowania. Oczywiście i tu znajdą się wyjątki jak np. wkładki do samodzielnego dopasowania rozmiaru poprzez własnoręczne docięcie. Dobór odpowiedniej wkładki to bardzo ważny proces, który trzeba wykonać świadomie. Ale korzyści z podjęcia tej decyzji są zauważalne od pierwszego kroku. Przede wszystkim możesz wybrać wkładki:
– zmniejszające potliwość
– likwidujące drobnoustroje i nieprzyjemny zapach
– zapobiegające bólowi stawów, stóp
– amortyzujące
– ocieplające
– podnoszące piętę (podwyższające)
– antystatyczne
– zapewniające cyrkulację powietrza
Oznaczenia umieszczone na opakowaniu w łatwy i przejrzysty sposób pozwolą dobrać odpowiednią wkładkę do butów w zależności od potrzeb. Co więcej, wkładki wpływają pozytywnie na zdrowie stóp, są też takie, które układają stopę w poprawnej pozycji i zmniejszają zużycie się obuwia. Są też takie, które minimalizują potliwość stóp, wpływając pozytywnie na stan materiału z którego są wykonane buty. Stąd tak ważne jest zapoznanie się ze „znaczkami” i ich znaczeniami, ponieważ dzięki temu bezbłędnie dobierzecie wkładkę do obuwia.